31/01/2011

Chemiczne badania wody/Water chemistry analyses

W dniu dzisiejszym grupy uczniów pracujących nad projektem Atlantyk w naszym domu - jak to możliwe? przeprowadziły badania ph oraz badania na zawartość jonów magnezu i wapnia, azotanowych (III) i azotanowych (V), fosforanowych (V), amonowych w wodzie z Drwęcy, Ruźca, jeziora, stawu, wody z kranu i studni. Zajęcia odbyły się w pracowni chemicznej. Teraz uczniowie przygotują wykresy oraz porównają uzyskane wyniki z normami obowiązującymi w Polsce i podadzą wnioski z badań.

21/01/2011

Praca nad projektami Woda, Energia, Recycling/ Working on the projects: Water, Energy, Recycling

Kilkanaście grup z klas 1, 2, i 3 gimnazjum oraz klasy 1b liceum pracuje nad projektami dotyczącymi wody, energii i segregowania odpadów.
Obecnie zbierają informacje m.in. na temat jakości wody w Polsce i powiecie, odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Przygotowują również m.in. postery przedstawiające obieg węgla i wody w przyrodzie, wyszukują przysłowia ludowe zawierające w sobie temat wody, wykonują mapy myśli skojarzeń z wodą.

17/01/2011

Zapraszamy na stronę wiki/Visit wiki page

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia strony wiki projektu, gdzie pojawiły się ciekawe informacje i prezentacje ze szkół partnerskich. Polecamy do obejrzenia i komentowania. Tu Voicethread znajdziecie prezentację ze szkoły angielskiej z komentarzem pana Gerrego O'Hanlon nauczyciela w Academy360.

12/01/2011

Spotkanie nauczycieli/Teachers' meeting

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie nauczycieli realizujących projekt. Posumowano dotychczasowe części projektu oraz ustalono jakie działania zostaną podjęte w celu realizacji projektów dotyczących energii, wody i segregacji śmieci.

07/01/2011

Spotkanie z uczniami realizujacymi projekt. Nowe narzędzia technologii Web 2.0 / Meeting with the students - some tools of Technology Web 2.0

W dniu dzisiejszym w auli szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami realizującymi projekty dotyczące energii, wody i gospodarki odpadami. Podczas pierwszej części koordynator projektu M. Garkowska przekazał kilka wskazówek do realizacji projektów, instrukcje dla grup, jak zorganizować pracę, itp. W drugiej części spotkania omówione zostały narzędzia do nowoczesnych prezentacji multimedialnych takie, jak: Prezi i VuVox oraz Glogster serwis pozwalający na tworzenie interaktywnych posterów, tak zwanych glogów interaktywnych - plakatów w oparciu o technologię Flash.
Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie nauczyciele odpowiedzialni za realizację danych projektów ( Energia - p. Piotr Wiśniewski, Woda i Gospodarka odpadami - p. G. Modrzyńska i p. M. Garkowska ) przekazali najważniejsze informacji dotyczące realizacji poszczególnych części.

A Tour of MindMeister from MindMeister on Vimeo.